Od Adama Katony - něco k tvorbě
Dobrý den Milane,
tak jsem si podrobně prošel Váš web,celou Vaši tvorbu,ale i fotografie,informace o Vás atd...Jste velmi jemný a sympatický člověk.
Jak jsem Vám psal už na konci června tímto mailem-to co děláte,je velmi otevřené a upřímné.Otevřené jak k sobě samému tak k vnímání okolí a přetavení toho do vlastního poetického světa.Máte v sobě něco zajímavého,originálního,co v člověku zanechá jistou stopu,co ho nutí číst nebo vnímat dál.Mnoho Vašich básní a textů je mi velmi blízkých a připomíná mi dokonce spoustu mých vlastních básní-ta inspirace a láska ke Skácelovi,Krylovi a ostatním je u Vás a i v některých mých věcech zjevná.
Na spoustu věcí bych s Vámi měl určitě stejný nepo podobný názor.
Je milé,že dáváte umění tolik času/v Čechách v 21.století.../a upřímně Vám závidím i ty fotky a malby-na to já jsem antitalent.
Pěkný dopis Vám poslal Vladimír Veit,vpodstatě s ním souhlasím.
Abych Vám odpověděl na Vaši nabídku textů-nesmírně si vážím,když mi někdo nabídne svoji tvorbu,ale sám mám/radši to ani nechtějte vědět/... kolem tří tisícovek básní a písní,takže už jenom je setřídit je obrovsky náročné!! Bohužel tedy mám tvorby nadbytek,takže ani Vaše ani jiné texty v dohledné době použít nebo zhudebnit nehodlám.
Dělejte dál,co děláte-to,co máte na webu,a to co píšete určitě nutí lidi-a bude to nutit i mě-se k tomu čas od času vracet,prostě ten web nebo tu básničku otevřít,ztišit se,zamyslet se a přečíst si to...Kdo umí vnímat,ten Vám na Váš dopis nebo Vaši báseň prostě musí odpovědět...
I když Vás neznám,troufnu si říct,že jste velmi zapálený,hluboký a zajímavý člověk s vlastním vnímáním světa-a takové lidi já mám nesmírně rád.Doufám,že se třeba někdy až přijde čas při nějaké příležitosti,potkáme.
Napadá mě jen tak od boku-jak říkám,vůbec Vás neznám-...jestli třeba máte někde výstavy nebo veřejné čtení,nebo jste v kontaktu s nějakým Havlíčkobrodským kulturním podhoubím,nějakým klubem-já nemám problém třeba přijet, zahrát Vám tam,ukázat něco i z mé tvorby,vy byste to prokládal svým čtením atd...proč ne?-pokud bych se rozumě domluvil na podmínkách s pořadateli.Ale to je jen výhledový momentální nápad.
Takže tak.Čili pište dál,určitě zdaleka nejsem sám,kdo se k Vašemu webu,potažmo Vaší tvorbě bude vracet.
Pěkný den!
Zdraví Vás Adam Katona